Okresní rada AŠSK Praha-západ

Okresní rada AŠSK Praha-západ

40 školních sportovních klubů se 1540 členy

Nejbližší soutěže

Okrsková, okresní či krajská kola

Další soutěže

Pořádané centrálou AŠSK ČR

Časopis DO TOHO!
č. 1/2021

Číslo 1/2021 - PDF | eBook
Všechna čísla (35)

Dny plné sportu i vzdělávání na ZŠ Jiřího z Poděbrad ve Frýdku Místku

9. 9. 2021
Foto: Dny plné sportu i vzdělávání na ZŠ Jiřího z Poděbrad ve Frýdku Místku

Ve dnech 9. až 13. srpna 2021 proběhl program v rámci projektu Letní kempy, kterého se s velkým nadšením účastnili naši žáci ZŠ Jiřího z Poděbrad. Celý program měli možnost absolvovat v krásném prostředí obce Bílá v Moravskoslezských Beskydech. Žáky čekal bohatý program, který obsahoval velké množství vzdělávacích a volnočasových aktivit.

V rámci vzdělávacích aktivit žáci navštívili naučnou Pašeráckou stezku i Obůrku v Bílé. Žáci se zde mohli zapojit do diskuze, kdy hlavním tématem byla environmentální výchova. S chutí se žáci pouštěli i do sportovních aktivit. Z míčových her nemohla chybět házená a fotbal. V lese si zahráli různé pohybové hry jako schovávanou či šiškovou válku. Při vylepšování obratných cvičení jsme pro žáky připravili lekci gymnastiky, dále si mohli vyzkoušet dnes velmi oblíbenou silově-dynamickou tabatu.

V našem programu samozřejmě nesměly chybět ani důležité kompenzační a regenerační cvičení. S velkým potěšením musíme říct, že program měl velký úspěch a obrovské nadšení. Pozitivního hodnocení jsme se dočkali jak od žáků, tak od rodičů. Všichni si velmi chválili variabilitu a pestrost celého programu.

Martin Pomichálek, pedagog 2. stupně